Комунальне підприємство
"Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф"
Рівненської обласної ради

Історія

Комунальне підприємство «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради:

 

На виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 27.12.2002 року № 762, з 01.03.2003 року на базі колишньої поліклініки Обласного онкологічного диспансеру розпочав функціонувати Обласний центр екстреної медичної допомоги.

На виконання Закону України ‟ Про екстрену медичну допомогу” від 05.07.2012 року, розпоряджень голови облдержадміністрації, рішень Рівненської обласної ради, з 01.01.2013 року відбулося реформування служби екстреної медичної допомоги Рівненської області шляхом приєднання до Центру Рівненської та Дубенської міських станцій швидкої медичної допомоги.

Рішенням сесій районних та міських рад було передано майно відділень (пунктів) швидкої медичної допомоги у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області. Рішеннями сесії обласної ради було прийнято майно територіальних громад  міст та районів області в обласну комунальну власність, 29.12.2012 року було завершено прийом-передачу майна. Балансоутримувачем зазначеного майна було визначено КЗ ‟Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” РОР. Були внесені зміни в Статут Центру та затверджена нова редакція Статуту Центру.

З 03.02.2020 року заклад набув статусу комунального підприємства.

Введення в експлуатацію  інформаційно-комунікаційної системи оперативно-диспетчерської служби (ОДС) Центру відбулося  29.10.2019р.. Функціонування системи ОДС у повному об'ємі та підключення її до інформаційно-аналітичної системи «Централь-103» Центру відбулося з 1 квітня 2020р.

 

 Рівненська станція швидкої медичної допомоги:

 

  

Організована у 1944 році. Протягом 15-ти років (до 1959 р.) в штаті станції працювала лише одна лікарська бригада. Станція швидкої допомоги була розташована на вулиці Дворецькій, а пізніше на базі поліклініки №2.

   Станція працювала на повну потужність. Скажімо, за 1955 рік медики станції виїхали на 10503 виклики, обслужили 1617 амбулаторних хворих.

   Першими головними лікарями станції були Ганна Федорівна Халявко, Ніна Іванівна Коняхіна, Яків Борисович Розенберг.

   В 1959 році станція була реорганізована у відділення швидкої та невідкладної медичної допомоги при центральній міській лікарні. Відділення очолював Яків Борисович Розенберг, а пізніше - Борис Бенціонович Межерічер.

   З 1970 року відділення знову реорганізували в Станцію швидкої медичної допомоги зі штатом 42 лікарі та 61 фельдшер. Кількість лікарських бригад збільшилася до дев'яти (при 55-60 тисяч викликів на рік). Станцію очолив досвідчений лікар Степан Захарович Хасаян.


  5 грудня 1972 року станція перейшла в нове приміщення по вул. Котляревського, 5, де знаходиться і до сьогодні. 30  грудня 1974 року виїхала на виклик перша спеціалізована кардіологічна бригада. Очолила бригаду лікар Заборовець Г.С., яка працює по цей час. З1975 року працює протишокова бригада, яка надає допомогу потерпілим з важкими  травмами внаслідок нещасних випадків. А з 1981 року з метою надання невідкладної допомоги дітям, діє педіатрична служба швидкої допомоги.

  З 1984 року головним лікарем призначено Євгена Олексійовича Мальчевського, за фахом лікаря-рентгенолога, з 1989 року - заслужений лікар України. У 2002 році йому присвоєне звання Почесний громадянин м. Рівне. У 1990 році був добудований третій поверх центральної станції, де розташувалися адміністративні кабінети, бухгалтерія, кабінет статистики, комп'ютерний відділ.

  Для більш оперативного обслуговування викликів у житлових районах Північний та Ювілейний відкрито дві підстанції - підрозділи Станції швидкої медичної допомоги м. Рівне.

   З 1 квітня 2009 року на посаду головного лікаря призначено лікаря-кардиолога з багаторічним досвідомроботи на Станції швидкої медичної допомоги Ковальчука Валерія Григоровича.

З 1 січня 2013 року Рівненська станція швидкої медичної допомоги увійшла до складу КЗ "Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Рівненської обласної ради